Cvičení s vlastní vahou

Cvičení s vlastní vahou ve Fitness Power

Fitness Power Cup jako cvičení s vlastní vahou, ukázkou síly, výbušnosti, výdrže a koncentrace. Uspořádal jsem tento turnaj převážně pro lidi, kteří cvičí stále stejným způsobem. („Co dneska jedeš“? Ve středu jsem měl prsa + biceps, tak dnes záda + ramena). Tělo by mělo být v neustálém progresu a měli bychom jej cvičit komplexně.

Proto jsem se rozhodl udělat takovou silově-kondiční prověrku a to turnaj v pánských i dámských disciplínách. Bylo to vlastně takové skupinové cvičení, ve kterém šlo o zjištění kondice, síly, vytrvalosti, výbušnosti a zpevnění těla. Vše se odehrávalo v malém fitness na Praze 4.

Na začátku turnaje představení místního FitnessPower, hlavního dodavatele zdravé stravy Puritas a v neposlední řadě i českého výrobce sportovních doplňků Prom-in. Všichni si zaslouží pochvalu a poděkování za sponzoring. Po úvodním proslovu a obeznámení s pravidly, jsme si dali krátkou rozcvičku a hurá na první disciplínu.

cviceni s vlastni vahou ve fitness power
Cvičení s vlastní vahou ve fitness Power

Cviky s vlastní vahou

V každé kategorii byly čtyři cviky, které se dělaly buďto na čas, na počet opakování nebo se měřila vzdálenost. Pánové měli bench-press (na počet opakování), potom se přesunuli na hrazdu (cvičila se bezpalcovým úchopem), skákali trojskokem snožmo do dálky (žabákem) a končili na vzporu tzv. „prkno či plank“. Dámy začínaly výdrží v dřepu s oporou o sloup. (Tady se zjistila koncentrace a stabilita těla). Pokračovaly také angličáky (výskok-do kliku-leh na zem-a zpátky výskok) a hodem medicinbalem. Nakonec jsme se všichni přesunuli na podložky a zvědavě vyhlíželi, která se tam udrží nejdéle ve vporu.

turnaj a jeho soutezici ve fitness power
Turnaj a jeho soutěžící ve fitness Power

Turnaj a jeho soutěžící

V pánské kategorii jsme měli jednu remízu mezi posledním a předposledním místem. V takovém případě rozhodoval souboj v klicích. Dámy naopak na prvním a druhém místě měly stejně bodů. V tomto případě však vyhrálo odhodlání a i v tomto případě jsme měli rozhodnuto. Rád bych poděkoval všem zúčastněným i přátelům, kteří přišli tento turnaj podpořit. Vytvořili jsme bezvadnou atmosféru a cvičení si užili.

 

Podívat se můžete i na fotky z turnaje na mém facebookovém profilu.

Více se o práci s lidmi se dozvíte také v mé sekci zdravého životního stylu.