Mens physique IFBB Praha

Mens physique soutěž v kulturistice

Prestižní přehlídka deseti závodníků Mens physique probíhající v OC Atrium Flora na podzim roku 2016. Soutěž proběhla za spolupráce s Ronnie.cz a s hlavní porotou: Eva Havelková, Martin Mester a Vjačeslav Vinogradov.

soutez mens physique v oc atrium flora pod federaci ifbb
Mens physique prezentace deseti závodníků v OC Atrium Flóra

IFBB kulturistická příprava

Svou celoroční kulturistickou přípravu (v roce 2016) jsem si rozdělil na dvě hlavní období – jarní mistrovské závody a podzimní pohárové závody. Těšilo mě, že jsem se dostal mezi vybraných deset závodníků a že mě oslovil právě Slávek Vinogradov, jako známá osobnost v tomto sportu. Na soutěž jsem tvrdě dřel a i přesto, že jsem mohl zůstat stále v objemové přípravě, tak jsem se chtěl pěkně prezentovat svou připraveností a kulturistickou drezúrou.

pumpovani svalu a rozcviceni na soutezi v kulturistice
Pumpování a rozcvičení svalů na soutěži v kulturistice

Co je kategorie Men’s physique?

Jak tato kategorie vypadá a kdo jsou soutěžící? Laicky řečeno to jsou tzv. „plážoví kluci“ se šortky dlouhými po kolena, jenž se prezentují čtvrtobraty. Je to asi zásadní rozdíl oproti kulturistice, kde muži nosí „slipové plavky“ a dělají povinné pózy, jako např. dvojitý biceps zepředu. Tato poměrně nová kategorie zaznamenala velký úspěch – za mě taková inovace v tomto sportu. Je to kategorie, které se může účastnit téměř každý, který se jen nějaký čas pohybuje v posilovně (proto má tak velkou oblibu). U hodnocení závodníků záleží také na celkovém dojmu a vzhledu závodníka. Rozhodující faktor je šířka ramen a zad, tedy klasický „V tvar“ s úzkým pasem a vyrýsovaným břichem.

GP Flora 2016

Velké poděkování pořadatelům a Slávku Vinogradovi, který mi umožnil start v podzimní pohárové soutěži v tak nevšedních prostorech. Pro mě to byla (ten rok) nejpěknější soutěž a úžasný zážitek před tolika fanoušky. Do finále jsem se nedostal, ale i tak mě těšilo, že mi přáli neznámí lidé ke skvělé připravenosti.

Více se také dozvíte na mém příspěvku na svých facebookových stránkách, kde je vidět i mé „pozávodní pochutnávání“ na skvělé a mastné kachně s knedlíky.

Více o mně a mém soutěžení se dozvíte na na úvodní stránce: jbugris.cz